Zájem o nemovitosti výrazně roste

Od začátku května výrazně roste návštěvnost realitních portálů, jakož i poptávka po samotných nemovitostech.

Nehnuteľnosti.sk zaznamenali až 60% nárůst návštěvnosti oproti březnovým výsledkem, kdy byly v Česku spuštěny opatření proti koronavirus. Samotná poptávka po nemovitostech ze strany zákazníků vzrostl dokonce výraznější, a to o více než 100%. Zájem už téměř dosáhl úrovně před koronakrízy.

Postupné uvolňování opatření pozitivně ovlivňuje i na realitní sektor. Zákazníci se vracejí do normálního režimu fungování a opět mají zájem také o koupi a prodeji nemovitostí. Od května je na portálu Nehnuteľnosti.sk viditelný výrazný nárůst návštěvnosti. Zatímco v březnu klesly zobrazení na 430 000 za týden, poslední květnový týden již dosáhly úrovně přes 700 000 zobrazení. Jde o téměř totožné čísla, než před propuknutím pandemie.

„Každý týden je silnější. A to z pohledu návštěvnosti, vyhledávání nemovitostí, jakož i samotného kontaktování při jednotlivých inzerátech, „konstatují analytici portálu Nehnuteľnosti.sk

Roste i samotný poptávka po nemovitostech. Lidé výrazně více kontaktují realitní kanceláře a stoupl i počet prohlídek. Počet kontaktováni inzerátů na portálu Nehnuteľnosti.sk vzrostl oproti březnu o více než 100%.

„Lidé zjevně neztratily zájem o nemovitosti. Věříme, že jejich rychlý návrat na naše weby, jakož i rostoucí poptávka, jsou prvním náznakem rychlého oživení celého realitního trhu v Čechách, „konstatují analytici Nehnuteľnosti.sk

V posledních týdnech lidé nejvíce vyhledávali rodinné domy a to napříč celým Slovensku. Nejvíce dominova lStředočeskýkraj s 17% vyhledávání, následovaný Jihomoravským krajem s 10%. Do TOP 10 vyhledávaných nemovitostí se kromě rodinných domů dostaly i 2-pokojové a 3-pokojové byty z Prahy, které obsadily třetí a čtvrtou příčku. Ty lidé nejčastěji hledají v hlavním městě, konkrétně v městských částech Ružinov a Staré město.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat