Jaké základní části má katalytická lampa a opravdu funguje proti vzdušným mikroorganismům?

Katalytická aroma lampa je poměrně sofistikovaným zařízením, které funguje na jednoduchém principu katalytické oxidace, při níž dochází k proudění vzduchu skrz speciální keramický kahan, a zároveň k rozptylu molekul náplně do okolního vzduchu. Díky proudění vzduchu je prostor pročišťování, a zároveň dochází k jeho parfemaci. 

Z čeho se katalytická lampa skládá? 

Mezi základní části katalytické lampy patří její tělo, což je hlavní část lampy obsahující hořlavou směs. Jako krk je označována svorka vyrobená z kovového materiálu, která je k tělu připojena, aby držela sestavu knotu. Krk na svém místě drží díky objímce, jež zároveň vytváří podstavec pro kámen. Ten je srdcem katalytické lampy a je vyroben ze speciálního keramického materiálu s vysokou pórovitostí, který je obalený v platině či jiném drahém kovu. Právě díky kameni katalytické lampy mohou pracovat. Kámen objímku a knot drží pohromadě. Proto by neměl být z lampy nikdy vyjímán. Pro zajištění bezpečnosti při zhášení katalytické lampy zpočátku její činnosti slouží zhášecí čepička. Ta funguje zároveň jako prostředek pro zamezení úniku paliva v době, kde lampa není používána. Neméně důležitá je také koruna, která zakrývá horký kámen a slouží jako bezpečnostní prvek zamezující náhodnému dotyku.  

Katalytická lampa vás opravdu zbaví mikroorganismů 

Na základě četných studií zabývajících se účinností katalytických lamp bylo zjištěno, že tato zařízení pomáhají při čištění vzduchu. Konkrétně v případě roztočů mají více než 99% účinnost. Podobnou účinnost mají i v případě nejčastějších plísní a bakterií. Proto, abyste se nežádoucích mikroorganismů ve vzduchu zbavili, je potřeba nechat lampu hořet alespoň tři hodiny v kuse.

Kde je možné katalytickou lampu používat? 

Tento druh aroma lamp je určen výhradně k použití v interiéru. Usazeny by měli být na rovný a stabilní povrch a měly by být v dostatečné vzdálenosti od všech hořlavých předmětů. Dejte si také pozor na to, aby ke katalytickým lampám neměly přístup vaše děti a domácí mazlíčci. Ty se o ni mohou nejenom popálit, ale také ji převrátit. V obou případech by následky mohly být fatální. Katalytický kámen je totiž velice horký a v případě jeho kontaktu s okolím může snadno dojít ke vznícení požáru. Při správném používání katalytické aroma lampy vydrží kámen fungovat několik stovek hodin bez jakýchkoliv potíží. Jedna náplň s objemem 500 ml pak vystačí přibližně na 24 hodin aktivního hoření lampy.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat