Restaurace, která ochrání hostí před koronavirus

Postupné uvolňování opatření proti koronavirus v jednotlivých zemích se týká i restaurací. Mnohé přicházejí v rámci příprav na znovuotevření s vynalézavými způsoby, jak ochránit zákazníky. Skvělý příklad najdeme v Amsterdamu.

Právě v holandské metropoli se nachází umělecké centrum s restaurací, která může být v současné situaci inspirací pro celý svět. Nezvyklé prostory Mediamatic ETEN jsou totiž ukázkou toho, jak se může restaurace přizpůsobit zpřísněným podmínkám provozování během pandemie a dopřát tak hostům příjemné posezení při jídle bez obav z koronavirus.

Šíření nákazy zabrání speciální skleníky

Inspirativní nápad se opírá o výrobu několika menších skleníků. Ty umožní hostům sedět v izolovaném prostředí, které má bránit šíření infekce. Každý skleník je průhledný, což umožní zákazníkům vedle večeři sledovat pěkné okolní prostředí. O estetickou stránku se postará i vnitřní provedení skleníků, čímž se zajistí maximální komfort.

Kromě bezpečí mají zajistit i soukromí

Speciální skleníky vzdálené od sebe doporučenými 1,5-metrovými odstupy nebudou sloužit pouze na ochranu zákazníků před koronavirus. Jejich provedení má hostům rovněž zajistit požadované soukromí. Zároveň vytvoří jakousi akustickou bariéru proti hluku z okolí. Na hosty tak čeká o něco intimnější prostředí s patřičnou dávkou diskrétnosti.

Rezervace jsou vyprodané do konce června

Netradiční restaurační skleníky mají poprvé otestovat 21. května. Právě tehdy se mají po pauze způsobené opatřeními proti pandemii brány Mediamatic ETEN opět otevřít. Zdá se, že nezvyklé prostory zabodovali, protože majitelé hlásí vyprodáno rezervace na několik týdnů předem. Již nyní není možné sehnat stůl do konce června.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat