Trochu jiná klinika tradiční čínské medicíny

dstavy o tradiční čínské medicíně se zvyknou spojovat pouze s léčením pomocí bylin a odvarů, ke kterému dochází bez potřebného vybavení. Speciální klinika z Pekingu však dokazuje, že i alternativní medicína může mít plnohodnotné zázemí se vším, co k tomu patří.

Moderní pojetí holistické medicíny

Pekingská Aqua Health Clinic, jako je jedna z nejlepších klinik tradiční čínské medicíny ve světě nazvaná, může být ukázkovým příkladem nadčasového pojetí tohoto léčebného oboru. Na rozdíl od tradičních holistických klinik, které se přidržují zastaralého modelu, přináší klientům nadstandardní služby poskytované v prostředí s maximálním komfortem. Zároveň se nevyhýbá tradičnímu přístupu, čímž spojuje moderní s klasickým, alternativně s většinovým.

Interiér zařízený v rytmu harmonie

Zatímco provozovatelé kliniky se zaměřili na její vybavení, architekti z Waterform Design měli za úkol navrhnout harmonický prostor, ve kterém se klient uvolní a zrelaxuje. Podařilo se to díky neutrálním barvám kombinovaným s oblými tvary, které podle tradiční čínské medicíny přispívají k rovnováze. Chybět nesmí důraz na východní minimalismus, díky kterému jsou prostory provzdušněné a prosvětlené, což má také příznivý vliv na návštěvníky.

Kousek klidu uprostřed ruchu města

Navzdory modernímu pojetí holistické medicíny se klinika nevzdává klasického tradičního přístupu. Právě zařízení vnitřních prostor v duchu klidu a harmonie umožňuje klást důraz na léčbu těla a uvolnění mysli současně. Význam kliniky tak v současné hektické době narůstá i kvůli tomu, že pro klienty se stává útočištěm před stresem, ruchem a pracovním nebo osobním vypětím.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat