Dobře zařízená ložnice základ úspěchu aneb Překonejte období angín levou zadní

Angína většinu z nás každoročně zavede do ordinace lékařů, kde dostaneme recept na antibiotika a jsme odesláni zpět domů. Máme pro vás několik tipů, díky kterým pro vás bude období angíny snesitelnější.

Klidná a pohodlná místnost

Pro stonání si zařiďte klidnou a tichou místnost, kde vás nebude nikdo rušit. Nejvíce si odpočinete v naprostém tichu svojí ložnice. Pohodlná postel a vyhovující matrace je v tomto případě nutný základ.

Bavlněné povlečení

Při angíně se budete hodně potit, což je žádoucí stav. Díky pocení se dříve zbavíte nemoci a všech virů a bakterií v těle, které vám škodí. Tělo však funguje jako houba a vypocené škodliviny byste mohli natáhnout skrze póry pokožky zpět. Proto byste měli pravidelně povlékat postel. Dokud se potíte, povlékejte každý den. Ideální materiál je proto bavlněné povlečení, které chladí, má výbornou savost a zároveň ho můžete vyvařit v horké vodě, takže se povlečení po vaší nemoci stane zcela sterilní.

Potřebné léky a pomůcky

Nezapomeňte si obstarat všechny pomůcky a potřeby. Hlavním parťákem v době stonání je právě teploměr, který vám prozradí, jak na tom jste. Zároveň pomůže určit, kdy je váš stav zvládnutelný v pohodlí domova, a kdybyste raději měli přizvat odbornou lékařskou pomoc. Mezi další potřebné pomůcky patří pastilky na cumlání, které vám uleví od bolesti, a dostatek tekutin.

Bylinkové čaje

Tekutiny nejlépe doplníte bylinkovými čaji, které prohřejí váš organismus, vyvolají žádoucí pocení, a navíc vám uleví od bolesti. Skvělou bylinkou na léčbu angíny je heřmánek, který si můžete natrhat na zahrádce, v přírodě anebo zakoupit v lékárně. Nejúčinnější je sušený nebo čerstvě natrhaný heřmánek, ale vystačíte si také se sáčkovým čajem z obchodu. Nebojte se ani směsi různých bylin. Nejčastější narazíte na směs s kmínem a měsíčkem lékařským. Bylinky i koření podporují imunitní systém a urychlují vaši léčbu.

Čerstvý vzduch

Nezapomeňte také na čerstvý vzduch. I když jste zabalení do dek až po uši, otevřete si tu a tam okno. Čerstvý vzduch pomůže zničit bakterie a viry, které řádí ve vaší stonací místnosti a taky vám vykouzlí úsměv na tváři. Pro spánek je pak čerstvý vzduch vůbec to nejlepší.

Hodně spěte a dopřejte si horkou koupel

Během stonání si pravidelně dopřávejte horkou sprchu nebo koupel. Hned po ní zalezte zpátky do postele a běžte spát. Horká voda uvolní unavené tělo a pomůže vám vyplavit všechny toxiny. Během spánku pak probíhá největší část uzdravení.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat