Bombastický domy s bunkry – připraveno i na konec světa

V době, kdy se koronavirus stále šíří, mnozí přemýšlejí, kde by se před ním dalo schovat. Někteří Sibal v USA však na to mysleli již mnohem dříve a postavili si domy s bunkry, tajnými tísňovými místnostmi a záložními zdroji. Viz 7 nejpůsobivějších, které jsou akorát na prodej.

Dům LM Pagana Tuna Canyon Road, Kalifornie – 4,5 milionu dolarů
Tato kubistická rezidence v Kalifornii je útočištěm, v němž by vám nevadilo strávit pár týdnů nebo i měsíců. Je dílem slavného interiérového designéra LM Pagana, který navrhl i domy pro hvězdy jako Johnny Depp či Nicholas Cage. Nachází se na konci cesty Tuna Canyon Road, notoricky známého těžko dostupného chodníku v oblasti Topanga. Je dostatečně zajištěna solárními panely, systémem na čištění vody a záložním zdrojem energie v případě selhání sítě Los Angeles. V domě je skrytá bezpečná místnost pro apokalypsu, nikdo neví, kde přesně se nachází. Pokud jste fanoušky Bruce Willise, můžete toto místo poznat jako pozadí z jeho filmu Rukojmí (2005). Netřeba dodávat, že byste tu byli v lepším bezpečí, jak byly zajatci z filmu.

Podzemní dům Las Vegas – 18 milionů dolarů
Pokud byste se chtěli opravdu pořádně schovat, nic není ideálnější, jako slavný podzemní dům v Las Vegas. Nad zemí je nenápadný městský dům, ale pod ním je 1 400 metrů čtverečních podzemního prostoru s umělými stromy, trávou a malovanými stěnami, které znázorňují oblohu a les. Uprostřed je obytný prostor s designem ve stylu 70. let. Místo původně postavil obchodní ředitel firmy Girard „Jerry“ Henderson, který je zjevně fanouškům podzemního bydlení, v téže době měl totiž i další podobné bydliště v Coloradu. Dům ve Vegas je postaven z oceli a betonu a pohřben 8 metrů pod zemí, aby dokázal odolat bombám a zemětřesením. Umělá zeleň vám nahradí přírodu a s nádrží na vodu o objemu 3 800 litrů a náhradními klimatizačními systémy byste zde mohli tábořit pěkně dlouho. A víte, jak – co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.

Block House New York – 24,9 milionu dolarů
Většina starých domů skrývá tajemství – potvrdí vám to každý horor. Naštěstí záhady tohoto viktoriánského domu jsou pro majitele přínosem. S tajnou sklepem a samostatnou bezpečnou místností je jednou z nejbezpečnějších rezidencí, které nabízí Big Apple. Netřeba ho brát pouze jako bunkr – nemovitost s plochou 1000 metrů čtverečních nabízí nadstandardní výhody. Rozlehlých pět pater a 22 pokojů je propojených výtahem a také velkolepým schodištěm. Stropy ve výšce čtyř metrů ve stylu svatebního dortu z něj dělají v New Yorku raritu. Údajně v něm v minulosti bývala dokonce Grace Kelly, bývalá herečka a monacká kněžna.

Strand Home Dana Point Kalifornie – 26 milionů dolarů
Domácí wellness zdraví určitě upevňuje, ale v krizovém období neznamená mnoho, pokud nemá náležitou bezpečnost a ochranu. Tento dům na pobřeží v Dana Point v Kalifornii má obojí. Sídlo je postaveno z ekologických materiálů, které nevypouštějí škodlivé chemikálie a plyny, má také více než 50 solárních panelů a baterie Tesla Powerwall, díky čemuž mohou jeho obyvatelé získat čistou energii mimo síť. Dům se 4 ložnicemi a pěti lázněmi má však tajemství: skrytou tísňovou místnost, která může sloužit i jako trezor. Neprůstřelná, se speciální skříňkou, větráním, nouzovým telefonem a vyhrazeným zabezpečovacím přívodem kamery je ideální skrýší v případě vetřelce či pandemie.

Star Wars House Los Angeles – 26,5 milionu dolarů
Tento dům má v suterénu opravdu šílenou sbírku artefaktů ze Star Wars v počtu několika milionů. Není to však jediný důvod, proč se ho vyplatí vidět, je také vybaven skrytou bezpečnou místností – není však jasné, zda se iv ní nacházejí nějaké figurky Yodu nebo Luka Skywalkera. Dům je nezávislý na energetických sítích, je vybaven solárními panely a záložním generátorem. Koneckonců, kam je lepší v případě nouze jít, jak do daleké galaxie?

Městský dům na Páté ulici 854 New York – 50 milionů dolarů
Pokud by pro vás Block House nebyl dost velký, měl by vás uspokojit tento okázalý městský dům o rozloze 1 900 metrů čtverečních. Je jedním z posledních domů zlaté éry Manhattanu, sídlo má neprůstřelné okna směřující do Central Parku, jakož i skrytý trezor s kovovou výplní s Faradayovou klecí na odražení elektromagnetických polí. Proč bylo vytvořeno toto zabezpečení? Pátá ulice 854 byla kdysi dočasným domovem Josipa Broze Tita, prezidenta Socialistické federativní republiky Jugoslávie, když byl na útěku po atentátu.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat