Abyste spali jako v bavlnce, je potřeba správné ložní prádlo!

Zamyslet se nad správným výběrem polštářů či pokrývek nepřijde nikomu zvláštní. Vybíráte podle váhy dutého vlákna, podle hřejivosti vybíráte deku na léto a zimu zvlášť, ale přemýšlíte takto i při výběru ložního prádla? Vždyť povlečení a prostěradla, jsou taky velmi důležitá, a to nejen z pohledu dlouhé životnosti, ale i vašeho pohodlí. Jak tedy na správný výběr povlečení a prostěradel.

Vybírejte podle materiálu, každý má své a proti

Dnes už se asi všichni shodnou, že na spaní jsou nejlepší zcela přírodní a prodyšné materiály. U prostěradel a povlečení tak hraje bavlna prim, ale zejména u prostěradel je tu řada materiálů z bavlny, které se svými užitnými vlastnostmi liší.

Jak vybrat prostěradlo?

Při výběru prostěradla byste se měli zaměřit na několik základních aspektů. Tím prvním je, zda chcete, aby mělo prostěradlo opravdu jednoduchou údržbu. Chcete prostěradlo, které se může po vyprání a uschnutí ihned natáhnout, aniž byste jej museli žehlit? Pak volte prostěradla froté nebo Jersey. Froté prostěradlo má hřejivé vlastnosti a je tak ideální nejen pro zimní měsíce. Pokud hledáte prostěradlo, které má naopak chladivý efekt, volte spíše Jersey prostěradlo. Tyto prostěradla díky gumičkách po stranách skvěle padnou na vaši matraci a jen tak se nesesunou.

Vyšší odolností a delší životností se mohou chlubit klasická bavlněná prostěradla, která dnes znáte hlavně z nemocnic a hotelů. Ty se však musí žehlit a musíte počítat s tím, že se z matrací uvolňují.

A jak je to s povlečením?

V případě povlečení je potřeba také volit kousky, které budou prodyšné, aby dobře odváděly pot a zároveň chránily lůžkoviny před nečistotami. Největší oblíbenosti se těší klasické bavlněné povlečení, které se díky tomu vyrábí v neuvěřitelném množství dekorů a rozměrů. Hlavně v zimních měsících jsou pak populární i flanelová povlečení, která krásně zahřejí.

Obojí vybírejte podle hustoty vlákna

Prostěradla i povlečení byste měli vybírat podle ukazatele jejich kvality. Tím je právě hustota vláken na palec čtvereční. Čím více vláken látky obsahuje, tím vyšší pevnost a delší životnost můžete od výrobku očekávat.

Ložní prádlo je spolehlivou ochranou lůžkovin

Kromě vašeho pohodlí a estetiku se stará ložní prádlo i o ochranu lůžkovin a matrace. Díky nim tak můžete výrazně prodloužit jejich životnost.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat