Kolejnice nebo klasické garnýže? Kolejnicím hraje do karet několik faktů

Pověsit závěsy nebo záclony – bod na seznamu při zařizování prakticky všech pokojů v domácnosti. Jenže aby došlo k zavěšení těchto dekoračních látek, které zútulňují interiér, musíte mít u oken zavěšené buďto garnýže, nebo kolejnice. Co je lepší? Řada hospodyněk se přiklání ke kolejnicím, které je oslnily hlavně několika výhodami.

Lehké ovládání bez zbytečných zádrhelů

Kolejnice byly dlouhou dobu opomíjené, což byla velká škoda. Pyšní se totiž několika pozitivy. Předně se skvěle ovládají bez zbytečných zádrhelů čili jejich používání je prakticky bezproblémové. Kroužky tento typ garnýží neobsahuje čili se vám nemůže stát, že by závěsy někde zůstal proto, že se kroužek někde zachytne.

Kromě jiného jezdí kolejnice poměrně rychle a svižně. Ocení to i malé děti, které budou chtít svým rodičům třeba pomáhat při uklízení nebo jim budou chtít pomoct se ráno probudit.

Neviditelný bytový prvek

Domnívat se, že závěsy nemohou být součástí interiéru, protože jdou kolejnice nebo garnýže vidět, je mylné. Mluvíme o bytovém prvku, který je prakticky neviditelný, zejména pokud se o kolejnice jedná. Zakomponovat se dají do stropu tak, že se uvidí jen nádherná látka z nich visící.

Za poslední roky prošly kolejnice velkou proměnou a z původně viditelného bytového prvku se stalo cosi neviditelného, leč dokonale silného, co hravě udrží i silné, masivní a velmi mohutné závěsy z těžkého materiálu.

Asymetrická okna nejsou problémem

Zejména domácnosti, které mají asymetricky situovaná okna se ptají, jak mohou zavěsit závěsy nebo záclony. Také chtějí svůj příbytek zútulnit, ale jejich okna jim neumožňují klasické garnýže. Kolejnice se však dají ohýbat dle potřeb okna, aniž by bylo nutné nějaké pracné zaměření.

Kolejnice existují i zvláštní pro oblouková okna a snáze se přizpůsobí jak oknu, tak stěně, pakliže není zrovna rovná.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat