Plovoucí kostel přeměnily na luxusní apartmán

Toto plavidlo bylo kdysi jedinou americkou plovoucí svatební kaplí s vlastním pohonem, na Floridě známé jako „Chapel on the Bay“ (Kaple v zálivu). Před pěti lety ji předělali na super luxusní apartmán na vodě se dvěma ložnicemi. Může být váš za 399 000 dolarů. Farář není v ceně.

Rekonstrukce plavidla stála údajně až 1,3 milionu dolarů, ale nyní je tento bývalý svědek tisíců „Ano“ na prodej. Včetně záchranných vest. S myšlenkou plovoucí kaple přišel původně v roce 2004 pár z Clearwateru poté, co viděli podobný koncept během návštěvy Austrálie. Zadali známému námořnímu architektovi z Tampy, aby navrhl a postavil 18-metrový katamarán s trupem ze skleněných vláken s výraznou svatyní s modrou střechou.

Dvojité dieselové motory Cummins o výkonu 115 koňských sil dodávají 33-tónová plavidlu maximální rychlost devět uzlů (asi 17 km / h), zatímco dvojitý trup byl vytvořen tak, aby bylo plavidlo stabilnější a aby se s ním manévrovalo snadněji, než při tradičním člunu s plochým dnem. Namísto tradiční kotvy má dvojité „ostnaté tyče“ – silné ocelové trubky, které lze vysunout, aby se člun pevně držel na mořském dně.

V té době kaple nabízela 16 ručně vyřezávaných lavic z červeného dubu, oltář, klenuté vitrážové okna, purpurové koberce a dokonce i šatnu pro nevěstu. Před obdobím dodržování sociálního odstupu mohla na svatebním obřadu přivítat až 125 osob. Je smutné, ale možná ne překvapující, že ne každému se chtělo vyrazit na svatbu na moře. Do roku 2013 se byznys zastavil a vodní kaple byla uvedena na prodej. V roce 2015 se zalíbila Oregonské podnikateli na důchodu Samovi Cribbs a jeho manželce Linde. Koupili ji a s plánem přeměnit ji na víkendové hnízdečko se dvěma ložnicemi, ze kterého si můžete vychutnat floridské slunce.

Při přeměně z kaple na apartmán o rozloze 100 metrů čtverečních byl vyklizený celý interiér, přičemž byla přidána samostatná hlavní ložnice a vlastní koupelna, designová kuchyň se žulovými deskami a špičkovými spotřebiči, plus druhá podkrovní ložnice s úprístupom po točitém schodišti. Naštěstí na plavidle ponechali mnoho původních prvků svatební kaple, takže stále ho zdobí výrazná 9-metrová střešní věž, nádherné vitrážové okna, klenuté dřevěné vchodové dveře a lakované dřevěné obklady. Apartmán je plně vybaven vším potřebným, od nábytku, přes zásobenou kuchyni až po 65-palcovou TV s plochou obrazovkou.

Od dokončení projektu nabízí Cribbs apartmán na Airbnb s pronájmem od 250 dolarů za noc. Podmínkou však je, že plavidlo zůstane ukotveny v přístavu na floridské řece Manatee při pobřeží Mexického zálivu a plavba po moři není povolena. Podle Brendy Thompsonové ze společnosti SpecialFinds.com, která apartmán prodává, by to byl dokonalý domov na pobřeží nebo možná speciální kancelář. Nebo restaurace s jedinečnými na večerními plavbami. Nezavrhuje ani opětovné předělání zpět na svatební kapli na vodě. A protože je stále uvedena na Airbnb, Thompsonová dodává, že potenciální kupující si to tu mohou vyzkoušet na noc a potom při nákupu říci „Ano“.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat