Vodní element jako přidaná hodnota nemovitosti

Vodní tok představuje atraktivní prvek formující urbanizované prostředí, pěkné příklady řešení pobřežních oblastí můžeme vidět napříč celým světem. Potenciál, který po estetické stránce voda nabízí se snaží využít také developer ICT Istroconti, v Nitře na břehu řeky Nitra staví komplex promenád LIVING PARK.

BYDLENÍ PŘI ŘECE Laka

Lokalitu vzniku polyfunkčního objektu lze považovat za opravdu výjimečnou a z několika důvodů příznivou. Vzhledem ke výbornou prodejnost zjevně přitáhla dostatek zájemců, volných zůstalo jen posledních pár bytů.

Místo realizace se nachází u vstupu do centra. Vzdálené je jen pár minut chůze od historických monumentů, restaurací a obchodů, z jedné strany sousedí s příjemným parkem Březový háj, z druhé strany protéká zmiňovaná řeka, která pravděpodobně působí jako nejvýraznější lákadlo. Příbuzný koncept se totiž s pozitivními ohlasy setkal už na území hlavního města. Eurovea situovaná na břehu Dunaje, spojující obchodní, administrativní i obytné prostory, se se svým sympatickým nábřežní prostorem velmi rychle stala oblíbeným místem pro trávení volného času.

KONTAKT S řekami Zajisté lodžii

Nitriansky projekt zahrnuje obchodní centrum (promenádou) a obytnou část (LIVING PARK) sestávající ze tří bloků označených A, B, C. Přidanou hodnotou pro budoucích obyvatel by měly být výhledy. Po celé šířce průčelí probíhají lodžie orientované směrem k vodnímu toku a historickému centru města, ke každému bytu byla navržena alespoň jedna.

Naplánovaných je celkově 89 dvou- až čtyřpokojových bytových jednotek, přičemž největší dosahují výměry do 120 m². Součástí bude keramický obklad v koupelnách a toaletách, strukturovaná kabeláž pro digitální kvalitu signálu, domácí audiotelefon (vrátný), příprava na chlazení. Klienti si mohou vybrat běžný a za příplatek vyšší standard provedení bytu.

Zatímco fasády nákupního centra ozvláštní pálený cihlový obklad, charakteristickým prvkem obytných bloků se v souladu s koncepcí založenou na kontaktu s řekou stanou právě lodžie doplněné o exteriérové ​​stínící prvky. Celkový záměr podpoří také vybudování promenády s cyklostezkou, zelenými a sportovními plochami.

POKROK NA STAVBĚ

V průběhu září probíhaly poslední bourací a zemní práce, probíhalo se speciální zakládání, tak i hrubá stavba. Přizvány již byly následující profese: elektroinstalace, zdravotechnika, vzduchotechnika, topení, chlazení, pokládají se izolace spodní a vrchní stavby, přibývají samočinné hasicí zařízení spolu se zařízeními pro odvod tepla a kouře.

Podobně jako u jiných projektech byly na staveništi promenádě LIVING PARK zavedena opatření za účelem minimalizace šíření viru COVID 19. Jeho výskytu se zatím předešlo. Plánovaný harmonogram realizace se při hrubé stavbě zpomalil přibližně o měsíc, zásobování základními stavebními materiály nebylo v tomto případě zastaveno ale pouze zpomalené.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat