Nový olympijský plavecký stadion v Paříži postaví ze dřeva

Návrhů sportovních komplexů, při kterých výstavbě sehraje hlavní roli dřevo, rychle přibývá. Zatímco dosud se jednalo hlavně o projekty z východní Asie, po nejnovějším se takovými návrhy prezentují i ​​Evropané. Hlasy volající po realizaci sportovišť ze dřeva se ozývají například z Paříže, kde se schyluje k vzniku nové plavecké arény.


Přes léto můžete provozovat desítky různých sportovních aktivit, i nějaké ty netradiční sporty. Přehled sportů najdete i na sportli.cz


Plavecký stadion inspirovaný přírodou

Požadavky na návrh nové vodní arény, která má sloužit i jako plavecký stadion na letních olympijských hrách v roce 2024, jsou vysoké po každé stránce. Na základě výsledků soutěže o realizaci stadionu Aquatics Centre Paris je má nejlépe splnit projekt z dílny ateliérů VenhoevenCS a Ateliers 234. Právě jejich spolupráce přinesla nadčasový návrh, který se opírá o využití dřevěných konstrukcí tvořících většinu konstrukční části díla. Důraz na přírodu bude kladen i při instalaci úsporných technologií a tvorbě zelených prostranství v okolí.

Stadion bude mít víceúčelové využití

Útulně vybavená aréna, která bude dýchat vůní dřeva iv samotném interiéru, nemá hostit pouze plavecké závody. Ať už během olympiády nebo v rámci jiných vrcholových akcí v ní proběhnou potápěčské soutěže i turnaje ve vodním pólu nebo v synchronním plavání. Aréna s kapacitou 5000 diváků se má rovněž využívat i při organizaci akcí, které nesouvisí s žádným vodním sportům.

Jediné nové sportoviště na LOH 2024

Přestože momentální situace ve světě vyvolává nad organizací olympiády v roce 2024 otazníky, Paříž se již pomalu pouští do příprav na sportovní svátek. Realizace Aquatics Centre Paris však má být jediným sportoviště, které bude kvůli letním hrám v roce 2024 nově postavené. U ostatních sportech se využijí již existující sportovní stánky, které projdou několika dostavbami či rekonstrukcemi, aby sportovcům a divákům poskytli top komfort.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat