V čínském Šen-čenu přibyl další mrakodrap

Několikamilionové čínské velkoměsta se rozrůstají raketovým tempem. Jejich panorama zaplňuje stále více mrakodrapů, čehož výjimkou není ani Šen-čen. Právě v něm stojí 200-metrová věž, která patří mezi nejnovější výškové projekty v zemi.

Propracovaný 200-metrový mrakodrap

Panorama Šen-cenu tvoří i díky nedávno otevřenému projektu hned několik výškových budov. Ty nejvyšší z nich vyrostly až na úroveň okolo 500-600 metrů. Prince Plaza je sice ve srovnání s nimi podstatně nižší, protože dosahuje „jen“ 200 metrů, ale svou polohou, designem a celkovým konstrukčním provedením v ničem nezaostává, právě naopak.

Poloha rovnou mezi mořem a horami

To, čím mrakodrap vzbuzuje nejvíce pozornosti, je jeho lukrativní poloha. Kromě toho, že na základě návrhu nizozemského ateliéru OMA byl vybudován v dynamicky rostoucí čtvrti, se může pochlubit také polohou rovně mezi mořem a horami. Těsná blízkost pobřeží s přímým vizuálním kontaktem s okolním pohořím se tak dala zužitkovat při návrhu, jehož součástí bylo zakomponování výhledu z různých úhlů do konečného provedení a zařízení věže.

Byty, kanceláře i retailové centrum

Z dalekosáhlých výhledů a dobré vnitřního mikroklimatu, o kterou se postarala právě poloha v takovém prostředí, čerpají firmy, zaměstnanci i majitelé bytů. Projekt byl totiž navržen jako víceúčelový. V interiéru stavby se zřídilo několik bytů i kanceláří, všechny ve vysokém standardu. Ve spodní části budovy nechybí ani retailové centrum, které poskytuje majitelům bytů i nájemcům v kancelářské části všechny potřebné služby.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat