Funkční a praktická koupelna – šetřete místem i vy!

Zařizujete koupelnu, ať už pro sebe či pro své blízké a přemýšlíte, na co si dát pozor? Praktičnost této malé ale velmi důležité místnosti je na prvním místě. Vezměme to hezky popořadě a udělejme si malý přehled toho, na co se soustředit.

Pro koho koupelnu zařizujete?

Pokud pro sebe či pro své známé, kteří mají malé děti, rozhodně je na místě zvolit spíše vanu. Koupání je pro děti hrou a ve vaně se mohou vyřádit s plovoucími hračkami a podobně. Pomáháte-li zařizovat koupelnu své babičce, tetičce, zkrátka nějaké starší osobě ve vašem okolí, potřeby jsou samozřejmě jiné. V tomto případě berte v potaz, že seniorům se může obtížně z vany vstávat a bývá tedy nasnadě zvolit spíše sprchový kout.

Bezpečnostní prvky

Bezpečí na prvním místě. Na stěnu sprchového koutu nebo vany vždy instalujte madlo, o které se může dotyčný opřít. Madla a úchyty nejsou bezpečnostními prvky jen pro seniory. Nikdy nevíte, kdy se komu může zamotat hlava nebo mu uklouznout noha.

S kluzkým povrchem koupelen souvisí i další bezpečnostní prvek – protiskluzová podložka, která by neměla chybět u žádné vany či sprchového koutu. Mnohdy stačí použít ručník, nicméně protiskluzovým koberečkem nebo podložkou rozhodně nic nezkazíte!

Úložné prostory

Nezapomeňte, že by bylo dobré mít vždy po ruce čisté ručníky, čistící a prací prostředky, ale také hygienické potřeby, šampony a kosmetiku. Zvolte tedy takový koupelnový nábytek, který tyto vaše představy naplní. Využijte každý roh a prostor. Do sprchového koutu pořiďte rohové skříňky a nezapomeňte ani na praktické koupelnové radiátory, kde můžete ihned vysušit ručníky. Radiátory navíc pomohou místnost vysušit a předcházet tak vzniku plísní.

Tip: na chatu či chalupu se vám bude hodit i průtokový ohřívač. Právě u něj nemusíte řešit, zda máte dostatek ohřáté vody v bojleru.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat