Koupelna v novém a za málo peněz? Inspirujte se tipy influencerů!

Toužíte po nové koupelně, ale v současné době nemáte dostatek úspor na velkou rekonstrukci? Podle influencerů, kteří se zabývají interiérovým designem, stačí dobrý nápad, velká dávka entusiasmu a chuť udělat si některé práce svépomocí. Koupelna totiž může zářit novotou i bez velkých financí nebo nákladných stavebních úprav, což dokládají mnozí svými projekty na sociálních sítích. Co radí naprostým laikům a jaké prvky ozvláštní jednu z nejmenších místností v bytě nebo v domě?

Vyčistit a zrenovovat? Ano!

Základem koupelny jsou samozřejmě obklady a dlažby. Je nutné si rozmyslet, zda je možné ještě zašedlé nebo špinavé obklady vyčistit, nebo je nutné zdi a podlahy obložit znovu. Pro hloubkové vyčištění se doporučuje kombinace peroxidu vodíku, octa, jedlé sody a citronové šťávy, na spáry pak platí starý kartáček na zuby. Následně je možné oprýskané nebo prasklé dlaždice opravit pomocí voděodolného keramického tmelu. Nový vzhled pak dodá obkladům a dlaždicím nový nátěr, k dispozici jsou různé druhy v hobbymarketech spolu s barvami, které oživí prostor.

Obložení svépomocí? Proč ne!

Vyměnit staré obkladačky a dlažbu za nové? Pro zručné milovníky domácích prací je jasnou volbou výměna. Jak na to? Na téma obkládání existují různá instruktážní videa, která jsou dostupná na sociálních sítích. Materiál je možné zakoupit ve výprodejích, kde jsou ceny od 19 korun za metr čtvereční obkladů a dlažby, povětšinou v omezeném počtu metrů, vždy je však možné různě zkombinovat zbytky, případně vytvořit mozaiku. Pak už jen stačí dokonale umýt vanu a vybrat designový sprchový set, který dodá koupelně patřičný glanc.

Doplňky zútulní prostor

Jak prostor zútulnit za málo peněz a takřka bez práce? Experti radí vyměnit ručníky za nové nebo vybavit koupelnu designovými doplňky. Široký výběr nabízí internetový obchod HeavenShop, kde jsou k mání držáky na ručníky, mýdlo nebo toaletní papír, sety na WC, různé druhy madel a háčků, stejně jako poliček, odkládacích tyčí nebo odpadkových košů určených do koupelny v moderním, ale také ve vintage nebo retro stylu.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat