Kamenný dům ve vesnici, ve kterém se cítíte jako na chalupě

Ve vesničce Prievaly na Záhorí navštíví štáb relace Na chalupě dům paní Marky. Je to jedna ze soutěžních chalup a v hlavní roli příběhu této chalupy je žena.

Svobodná maminka ho vytvořila ze starého domu, který byl rodným domem jejího otce. Tuto stoletou stavbu z nepálené cihly obstavali kamenem, mezi kterým je vzduchová mezera a fólie, aby dům mohl dýchat. Na tento nový obvodová zeď postavili podkroví.

Spojení cihly s kamenem je nádherné a takový dojem vytváří celý pozemek. Její touha vytvořit domov, který bude vypadat jako chalupa, se jí splnila. V domě má na krbu cihlu z roku 1724 a dostala ji do daru. Kromě té tam má i další historické kousky. Na předělávání se chystala 10 let, neměli plán, vše dělali podle toho, jak to přišlo, ale nelituje to, je to pro ni dokonalé.

Na dvoře najdeme množství zajímavostí. Dřevěné zvířátka z dílny jejího bratra, nádherně upravená zahrada a také kutilské konstruktérská rarita. Kůlna, která má 50 let a je stále funkční. Postavil ji ještě její otec z vojenských beden a drží dodnes. Marka je velmi šikovná chalupárka, ale i vášnivá mysliveckého. Nemá žádné trofeje, protože myslivost není jen o střílení, lovení, ale také o péči o zvěř a o tu se stará již třicet let.

Samozřejmě, v pořadu nebudou chybět ani jiné domáckého témata. Katka Jesenská nás zasvětí do tajemství barevných záhonů v Nitře, které si můžete udělat i vy doma. Kutilské kumšt se dřevem předvede v relaci Lucka, která je na mateřské dovolené s třemi dětmi. Potřebovala psychohygienu, trochu se realizovat, vypnout a poznat se. Pracovat se dřevem je pro ni to pravé. Podle jejích slov se dřevem třeba pracovat s pokorou a láskou a ono pak ukáže svou krásu. Pokud vás něco zaujalo, nezapomeňte si v neděli podívat pořad Na chalupě na Jezerský a uvidíte ještě více domáckého novinek.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat