Jak vybrat vhodnou velikost matrace

Při výběru nové matrace je potřeba brát v potaz celou řadu parametrů. Jedním z těch nejdůležitějších je velikost matrace. Nabízí se několik možností – jak však poznat tu nejlepší? Různé rozměry matrace totiž oceníte v odlišných situacích.

Matrace 140×200

Tato velikost může skvěle posloužit jako jednolůžko, ovšem využít ji můžete i jako dvoulůžko, například v případě, že máte v ložnici velmi málo prostoru. Matrace 140×200 poskytuje velmi komfortní spaní pro jednoho, ovšem vyspat se na ni zvládnou i dva lidé. Proto je to poněkud univerzálním řešením. Bývá oblíbeným řešením například také do pokojů pro hosty.

Matrace 160×200

Matrace 160×200 už je o něco komfortnějším řešením manželské postele. Tyto rozměry totiž poskytují dostatek místa pro pohodlný spánek dvou osob, zároveň však postel stále nezabírá příliš prostoru v místnosti. Proto je to oblíbeným řešením pro páry. Volit můžete mezi jednou matrací, nebo spojením dvou matrací o šířce 80 centimetrů. U rozdělených matrací je výhodou snadnější manipulace a možnost přizpůsobit si tuhost každé poloviny zvlášť.

Matrace 180×200

Rozměry matrace 180×200 jsou naprosto ideální velikostí pro manželskou postel. Poskytuje totiž dostatek prostoru pro oba a díky tomu je velmi pohodlná. Jedná se snad o tu nejoblíbenější velikost matrace, jelikož poskytuje dostatečně velký komfort. Pořídit si opět můžete dvě samostatné matrace o velikosti 90 centimetrů, nebo jednu velkou. U celistvé matrace se vyhnete nepříjemnému předělu uprostřed, avšak myslete na to, že se bude pohyb přenášet z jedné poloviny na tu druhou.

Výběr správné matrace není vůbec jednoduchý. Kromě toho ideálního rozměru je totiž důležité zvolit vhodný materiál, nosnost a povrchovou úpravu, aby váš spánek byl opravdu kvalitní. Do matrací se rozhodně vyplatí investovat, jelikož v posteli trávíme mnoho času.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat