Domácí kruhový trénink – 3 cviky, které byste neměli vynechat!

Začali jste se zařazovat do svého životního stylu více pohybu a přemýšlíte, jaké cviky přidat, abyste neustále postupovali kupředu? Pusťte se do domácího tréninku. Stačí vám pevná vůle, pár informací a několik snadno dostupných pomůcek!

O čem je řeč?

Kruhový trénink je univerzální způsob cvičení. Proč univerzální? Protože zahrnuje silové cviky i kardio cvičení. Kardio cvičením máme na mysli výskoky, běh na místě a v podstatě jakékoliv rychlejší pohyby, u kterých se zadýcháme. Silovými cviky nazýváme zkrátka a jednoduše posilování všeho druhu bez ohledu na to, zda používáte fitness náčiní nebo cvičíte pouze s vlastní vahou.

Krok 1 – zahřátí svalů a počáteční protažení

Nejprve tělo rozehřejte do „provozní teploty“. Stačí cca 5 minut aerobního pohybu. Pokud si chcete sestavit kruhový trénink doma v obýváku, můžete zkusit v rámci „warm upu“ běh na místě či poskoky. Začněte obyčejným poklusem na místě, poté můžete zvedat kolena co nejvýše nebo naopak nohy zakopávat.

Ideální pomůckou na zahřátí svalů je švihadlo, se kterým si užijete spoustu legrace a buďte si jisti, že si vaše cvičení zamilují i děti – tedy alespoň tuto první část kruhového tréninku. Zahřátím předcházíme nepříjemným úrazům a připravujeme svaly i metabolismus na fyzický výkon.

Krok dva – jak by to mělo vypadat?

  • Zahřátí (kardio)
  • Posilovací cvik 1 (například kliky)
  • Kardio 1 (například poskoky snožmo – například přes švihadlo)
  • Posilovací cvik 2 (například dřepy)
  • Kardio 2 (například běh na místě s „vysokými koleny“)
  • Posilovací cvik 3 (například výpady)

Začněte po dobu 20 vteřin a postupně dobu trvání jednoho typu cviku zvyšujte. Stejně tak i počet opakování kruhového tréninku. Zkuste celý kruhový trénink odcvičit 3x a jakmile pocítíte lepší fyzickou kondici, přidejte do něj další cviky a zopakujte jej vícekrát. Nebudete však potřebovat příliš mnoho vybavení – stačí vám karimatka a hodinky na měření času, případně pak do budoucna činky nebo láhve s vodou jako zátěž.

Krok tři – závěrečné protažení

Stačí vám znát jedno kouzelné pravidlo – všechny svaly, které jste během tréninku procvičovali (nebo vás zkrátka bolí), tak byste měli při závěrečném strečinku protáhnout. Začněte od chodidel a kotníků a postupujte až směrem ke krční páteři.

Tip: k protahování vám dobře poslouží i gymnastický míč – máte jej?

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat