Rekuperace vám ušetří nejen peníze, ale také zdraví

Věděli jste, že skoro celý život trávíme v budovách? Říká se, že zde trávíme až 90% svého času. Přitom je známo, že vnitřní prostor může být až 5x více znečištěn než ten venku. A to už je jistě znepokojující informace, která by nás neměla nechat chladnými. V takovém případě je velice důležité domácnost pravidelně větrat. To ale převážně v zimě omezujeme, abychom tepelné ztráty necítili především v peněžence. Rekuperace vzduchu vám může pomoci. Zjistěte o ní více.

Bez čerstvého vzduchu to nejde

Pravidelné bytí v nevětrané místnosti, kde je také vyšší míra vlhkosti, až o 40% zvyšuje onemocnění astmatem. Znečištěný vzduch vzniká při běžných činnostech, jako je vaření, uklízení, sprchování, ale i dýchání. Nenechejte znečištěné ovzduší náhodě a řešte jej co nejdříve. Jenže, co dělat, pokud se nám nechce otevírat okno několikrát denně? Pomůže vám rekuperace.

Šetřete a nevyhazujte finance oknem

Možná si říkáte, že taková rekuperace není pro vás, a to především z důvodu nákladnosti. Ničeho se ale nelekejte. S dotací ušetříte velké peníze. Další výhodou je také to, že pomocí rekuperace budete do domácnosti přivádět vzduch 24 hodin denně. Rekuperační jednotky a jejich výměník sice potřebuje nějaký prostor, kam jej můžete umístit, ale bude vám stačit provozní místnost či jiný prostor.

Díky zmíněnému výměníku je možné získat až 95% tepla z odváděného vzduchu a bezkontaktně jej předat čerstvému vzduchu proudícímu z venku. Nyní se tedy dostáváme k reálně úspoře, která je až čtyřicet procent. Roční provoz tohoto systému vás tedy vyjde na tisíc až dva a půl tisíce korun.

Realizace jedině s kvalitním výrobcem

Tento krok si žádá ověřeného prodejce rekuperací. Oblíbené rekuperace Zehnder nabízí prvotřídní provedení a až 95% energetickou účinnost s nízkou spotřebou. Není tedy pochyb o tom, že se tento systém jak zdravotně, tak i finančně vyplatí.

Předchozí článekZateplení střechy je velice důležité
Další článekDíky chytrému ozvučení Dexon snadno vytvoříte příjemnou domácí atmosféru

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat