Pro dlouhou životnost střechy zvolte kvalitní střešní krytinu i okapy

Máte-li v plánu rekonstruovat svou stávající starou střechu, není nutné stavět ji kompletně celou, pokud je stávající krov stále v pořádku a za své vzala „jen“ střešní krytina. U nově budované i rekonstruované střechy je však nutné zohlednit několik skutečností, abyste věděli, jaké střešní krytiny jsou pro vaši střechu přijatelné. Třeba sklon střechy může omezit při výběru mnohé z nás.

Velmi erudovaně vám pomůže s výběrem STAV-INVEST (stavebniny Praha), najdete je na Praze 5, Praze 9 nebo Praze 9. Další pobočka je pak v Kladně. Také nabídky krytin je obrovská, nechybí akční ceny, vybere si každý zájemce.

Co je dobré vědět při výběru střešní krytiny?

Líbí se vám klasická, jednoduchá, červená sedlová střecha z pálené střešní tašky? Nebo chcete spíše velkoformátový typ střešní krytiny z plechu, který patří k lehkým, snadno se instaluje a celá práce je rychlá?

U střešní krytiny je potřeba vědět, jakou nosnost bude mít krov střech, aby celou váhu střechy nakonec unesl. Také si rozmyslete, jaký formát má mít krytina. Nezapomeňte zohlednit i sklon vaší střechy. Ten vás může poměrně hodně ovlivnit. Pokud totiž použijete nevodnou krytinu pro sklon vaší střechy, za pár let může nastat problém a na reklamaci nebude brát výrobce žádnou zřetel. Lidem pak ve většině případů nezbude nic jiné, než střechu na své náklady rekonstruovat.

Správně zvolené okapy

Podíváme-li se na okapy, i tady můžeme vybírat z různých materiálů, barev, také z různých šířek, délek… Některé typy vám budou sloužit kratší dobu, jiné vás odolností skutečně překvapí. I od toho se odvíjí jejich cena.

Volíte plochou střechu?

U ploché střechy je potřeba obzvlášť dbát na výběr vhodné hydroizolace a kvalitně ji položit. Používají se asfaltové pásy a u plochých střech častěji plastové fólie, které chrání střechu před vodou, vlhkostí i slunečním zářením.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat